piątek, 21 czerwca 2013

Tak na dzień dobry

Od dłuższego czasu nosiłam się z chęcią stworzenia własnego miejsca w internecie. Miejsca, które mogłabym kreować od początku do końca. No to mam. Oby tylko starczyło mi wytrwałości w jego tworzeniu, bo tematów nie powinno zabraknąć - rekonstrukcja historyczna, rękodzieło, szeroko pojęta sztuka i moje miejsce na ziemi, czyli Gdańsk. Głównie jednak rekonstrukcja, cywilna i kobieca, barokowa i empirowa, pełna koronek, falbanek, kwiatków, tasiemek, hafcików i wszystkiego tego, wokół czego kręcił się ówczesny kobiecy świat. Ale żeby też nie było zbyt słodko i lukrowato - będzie też o broni, militariach różnorakich i bezkrwawym strzelaniu (do Francuzów i do ptaków). 

Wypadałoby chyba napisać też coś o sobie - rekonstrukcja i jej pochodne to moja prawdziwa pasja, ale nie jedyna - od dziecka zakochana jestem w mojej małej ojczyźnie, której zamierzam poświęcić się zawodowo :) Zakochana jestem także w brytyjskiej kulturze, stąd też poprzez fascynację Jane Austen i z umysłem totalnie wypranym przez serial "Duma i uprzedzenie" trafiłam do rekonstrukcji (mam dziwne wrażenie, że większość rekonstruktorek początków XIX wieku mogłaby się podzielić podobną historią :D). A reszta wyjdzie w praniu :)


For a long time I wanted to create my own space on the Internet.  Place that I could create from the beginning to the end. So now i can. I just hope I will have enough persistence in its development, because for sure I won't run out of subjects to write about - reenacting, craft, art, and my personal place on earth - Gdańsk. Mostly, however, I will focus on reenactment, civil and feminine, baroque and empire, full of laces, ruffles, flowers, ribbons, embroidery and all that women's stuff. However guns, militaries, uniforms and bloodless shooting (to the Frenchmen and birds) also will find their place here. 

I should also write something about myself - reenactment is my true passion, but not the only one. Since childhood I'm in love with my city which I intend to devote my professionall life :) I'm also big fan of british culture, since the fansination with Jane Austen and I'm totally mad about the TV series "Pride and Prejudice" I started my adventure with reenactment (I have a strange feeling that most of the girls making regency period share a similar story :D) That's all for now dear readers, you will get to know me better while reading my posts :)


3 komentarze:

  1. Wytrwałości życzę, uśmiechu...
    Tematów na pewno nie zabraknie! Z przyjemnością "pobędę" gdy tylko czas pozwoli!

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratulacje! Pani Marto.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...